Културна програма на Велико Търново от 14 до 20 март

Културна програма на Велико Търново от 14 до 20 март

14 март /понеделник/

11:00 ч., НВУ „Васил Левски“

Кръгла маса на тема „Образователната политика на Министерството на отбраната и отговорностите към националната сигурност“

12:00 ч., ОУ „Христо Ботев“

Клуб „Приятели на книгата“ среща с ученици от ОУ „Христо Ботев“ /съвместно с Младежки дом Велико Търново/

 

15 март /вторник/

17:00 ч., Младежки дом, зала 30

Консултативна среща-обучение с Владислава Георгиева за участници в ГУП и ГУС на тема „Право на труд и защита при труд“

18:00 ч ., ИЗ „Рафаел Михайлов“

Откриване на изложба „Пролетен салон Велико Търново 2016“

19:00 ч., театрален салон на НЧ „Надежда“

„Поручик Бенц“ /театрална постановка на „Нов театър София“ с участието на Ивайло Захариев, Саня Борисова и Любомир Коларов/

 

16 март /сряда/

14:00 ч., библиотеката на НЧ „Надежда“

Клуб „Приятели на книгата“ среща на ученици от Старопрестолна гимназия по икономика с творческия екип на издателство „Слово“

17:00 ч., ритуална зала на Община Велико Търново

„Мартенски четения“ /научен форум, организиран от Великотърновския клон на Съюза на учените в България/

17:30 ч., ИЗ „Рафаел Михайлов“

Откриване на изложба „Трансформации“ на авторите Гордана Хаджи Николова-Малашев /скулптура/ и Николина Джановска /графика и рисунка/

18:00 ч., Младежки дом, зала 30

Самостоятелен концерт на Виктория Велева, Даниел Борисов, Павлина Попова, Рая Тодорова и Йосиф Омар /ученици от класа по пиано на г-жа Светлана Арнаудова/

 

17 март /четвъртък/

17:00 ч., голяма зала на Община Велико Търново

Концерт на СОУ „Ем.Станев“

18:00 ч., ИЗ „Рафаел Михайлов“

Откриване на изложба на Христо Керин /графика/

 

18 март /петък/

16:00 ч., фоайе на РНБ „П.Р.Славейков“

Връчване на наградите на отличените участници от ежегодния конкурс за детско-юношеско творчество в областите литература и изобразително изкуство „Моят роден град“

17:30 ч., експониране в МОЛ Велико Търново, ет.3

Общински конкурс-изложба за детска рисунка „Аз в един вълшебен град“, организиран от ОДК/

18:00 ч., фоайе на РНБ „П.Р.Славейков“

Представяне на книгата на Павлина Владева „Велико Търново в калейдоскопа на времето“

18:00 ч., Младежки дом, зала 30

Представителен концерт на Музикалната школа при Младежки дом, посветен на празника на гр.Велико Търново

18:00 ч., голяма зала на Община Велико Търново

Тържествен концерт по повод 114-годишнината от учредяването на ТД „Трапезица-1902“ на хоровите формации на ТД „Трапезица“ и гости от градовете Плевен, Шумен, Варна, Стара Загора и Горна Оряховица

19:00 ч., ДКС „Васил Левски“

Концерт на рок формация „Легендите“

 

18 март – м.февруари 1017г.

хан „Хаджи Николи“

Експозиция „Златните и сребърните монети на Княжество България и III-то българско царство“ – организатор: фондация „Търново“

 

18-31 март

таблата пред Факултет по изобразително изкуство

Традиционна фотографска изложба на тема „Велико Търново“

 

18-20 март

„С карта из Търновград“ – състезание по спортно ориентиране

 

18-19 март

09:00 – 12:00 ч., басейн на СОУ „Ем.Станев“

Курсове за водолази

 

19 март /събота/

Седми „Трабант фест 2016 – Велико Търново“

10:00 ч., централен вход на парк „Марно поле“

11:00 ч., пред Община Велико Търново

Представяне на автомобилите

12:00 ч., по маршрут: ул. „Васил Левски“, ул. „Никола Габровски“, ул. „Краков“, бул. „България“, ул. „Мармарлийска“, ул. „Магистрална“

Парад на участниците

13:00 ч., на паркинга пред магазин „Техномаркет“

Състезания по майсторско управление

 

19 март /събота/

10:30 ч., Културен център „Хлебна къща“

Театър на трохите „Тодорова събота“

11:00 ч., салон на НЧ „Искра“

Театър ВЕСЕЛ представя: „Тримата братя и златната ябълка“ /спектакъл на ДКТ „Васил Друмев“, гр.Шумен/

« назад